Bakır Levha

Bakır Levha

Bakır levha, Cu sembollü ve 29 atom sayılı bir kimyasal element olan bakır maddesiyle üretilir. Çok yüksek termal ve iletkenliği olan yumuşak, dövülebilir ve sünek bir metaldir. Bakır, elektrik ve ısı iletkeni olarak çeşitli metal alaşımların bileşiminde, yapı malzemelerinde, som gümüş gibi kuyumculukta, lupronikel denizcilik donanımı ve madeni para yapımında sıklıkla kullanılır. Bakır, doğada doğrudan kullanılabilir metalik formda oluşabilen birkaç metalden biridir. Bakır çok erken bir tarihte, M.Ö. 8000 ‘den itibaren birkaç bölgede insanlığın kullanılmaya başladı. Günümüzde kullanım alanlarına bakacak olursak;

 • Elektrik ve Elektronik sanayi ,
 • İnşaat sanayii ,
 • Ulaşım sanayii ,
 • Kimya ,
 • Kuyumculuk ,
 • Boya sanayii ,

Bakır Levha Kullanım Alanları Nelerdir ?

Bakır üretimde ve tüketimde oldukça kullanışlıdır ve  birçok farklı alanda kullanılır. Kullanımı oldukça yüksek olan bu ürünün kullanım alanlarından biri de bakır levhalardır. Bu madde %97 oranında iletkenliğe sahiptir. Bakırın en büyük avantajları arasında kolay şekil verilebilme özelliği bulunur. Bakır, tarih boyunca alet ve süs eşyası yapımında kullanılan en eski madenler arasında yer almıştır. Bu nedenle günümüzde de geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Bakır levha, bakır hammaddesinin sıvı bir levhalık kalıba dökülerek silindir makineleri ile ezilmesiyle elde edilir. Ezilme işleminden sonra tavlanma ismi verilen aşamaya geçilmelidir. Şerit, rulo ve bant gibi farklı modellerde üretilebilmektedir. Parlak bir görünümü olup kızıl bir renge sahiptir. Sert, tavlı ve yarı tavlı olarak üretilebilir. Kullanım yerleri olarak, çatı formlarında ve kubbe türünde ki yapı formlarında kaplama amacıyla kullanılabilir. Çatı saçaklarının kaplanmasında, oluk yapım aşamasında ve drenaj sisteminde sıklıkla bakır levha kullanımı tercih edilir. Kazan ve davlumbazlar için yine bu tür levhalar kullanılır. Boya ve bakım gerektirmemesi kullanımına ve tercih edilmesine büyük katkı sağlar. Şirket olarak üretimini yaptığımız fazlasıyla talep edilen ürünlerimiz arasındadır. Özellikle teknoloji çağında olmak ile birlikte telefon alt yapısında ve iletim hatlarında bakır kullanımı devam etmektedir. Birçok internet alt yapısı bu sayede sağlanmaktadır. Bakıra olan talep hiçbir zaman azalmamış tam aksine gün geçtikçe hızla artmaya devam etmiştir. Günümüzde sıklıkla satışı yapılan bakır ürünler:

 • Bakır Boru
 • Bakır Profil
 • Bakır Çubuk
 • Bakır Lamba
 • Bakır Levha
 • Bakır Rulo/Şerit
 • İsteğe Göre Özel Proje İmalat Ürünler

şeklinde listelenebilir.

Bakır Levha Fiyatları

Bakır levha fiyatları piyasada farklı ücretlerde bulunmaktadır. Bakırın kalınlığı, ağırlığı, sertliği gibi faktörler arasında fiyat belirlenir. Sitemizde bulunan bakır çeşitleri yüksek kalitede hammaddenin işlenmesiyle ortaya çıkmıştır. Hazır ürünlerin teslimatı hemen gerçekleşmektedir. Farklı özelliklerde talep edilen bir bakır levha olursa üretim aşamasına geçilmekte, üretim bitip hazır hale geldikten sonra alıcıya teslimat süreci başlamaktadır. Çınar bronz için önemli olan sizlerin, ürünlerimizin kalitesinden ve ilgimizden memnun kalmasıdır. Sitemizde bulunan ürünlere ilişkin fiyat bilgilerini almak ve ürünlerimizle ilgili sorularınız için uzman kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz.