PVC Levha – Çubuk

Çubuk, Levha, Kaynak Teli çeşitleri ve talaşlı imalatı

PVC Levha-Çubuk

PVC malzemenin en yoğun kullanıldığı ürünlerden ikisi PVC Levha-Çubuk; yüzey kaplamaları, reklam panoları, reklam ürünleri, dekoratif kaplamalar ve tanıtım malzemelerinin tümünde kullanılıyor. Bu ürünlerin ana malzemesi olan PVC ise polivinil klorürün kısaltmasıdır. Sert, dayanıklı, hafif ve ekonomik bir plastik malzeme ham maddesidir. Dolayısıyla hem kendisinin hem de kendisinden elde edilen levha ve çubuklar; inşaat, reklamcılık, otomotiv, mobilya ve ambalaj endüstrisinde sıklıkla tercih edilir. Sitemizde, dilediğiniz PVC levha ve çubuk için ayrıntılı araştırma yapabilirsiniz.

PVC Levha-Çubuk Nerelerde Kullanılır?

PVC levha ve çubuk, reklam sektöründen inşaat sektörüne ve dekoratif mobilyaları dek geniş bir alanda kullanılabilir.

PVC Levha-Çubuk Hangi Alanlarda Tercih Edilir?

PVC levha-çubuk; mukavemetleri, hafiflikleri, uzun ömürlü olmaları ve endüstriyel uygulamalara elverişlilikleri sayesinde farklı ve geniş sektörlerde tercih edilebilir.

İnşaat Sektörü

Tavan kaplamaları, bölme duvarları, kapı ve pencere profilleri iç cephe kullanım alanlarıdır. Dış cephe kaplamalarında ise saçak sistemleri, yağmur olukları, borular ve diğer yapısal uygulamaların tümünde PVC levhalara rastlamak mümkündür.
PVC çubuklar ise özellikle dış cephe ve çatı katlamalarında, su tahliyesi, enerji ve Telekomünikasyon kablolama sistemlerinde, boru ve diğer yapısal uygulamalarda kullanılabilir.

Ambalaj Sektörü

Karton kutular, plastik poşetler, bristerler, termoformlu ambalajlarda PVC levhalar en çok işlev görenlerdendir. Plastik poşetler ve diğer plastik ambalajlarda ise daha çok PVC çubuklar tercih edilir.

Mobilya Sektörü

Mobilya kaplamaları, çekmeceler, dolap kapakları, masaüstleri ve diğer Mobilya uygulamalarında PVC levhaları görmek mümkündür. Mobilya ve raf yapımında ise PVC çubuklar daha çok işlenir.

Sanayi Sektörü

Fabrika zemin kaplamaları, kanalizasyon boru ve kaplamaları, kimyasal tank linerleri, PVC levhaların işlenmesi ile meydana getirilir. Makine ve ekipman tasarımı ile sanayi boruları PVC çubuklar üzerinden imal edilir. Siz de ihtiyacınız olan PVC levha ve çubukları sitemizden edinebilirsiniz.

Sağlık Sektörü

Hastane duvarları ve zeminin kaplamaları, sterilizasyon Ekipmanları ve Tıbbi aletler için PVC levhalar işlenir.

Reklam Sektörü

PVC levha-çubuk; reklam panoları, tabela üretimi, dekoratif malzemeler ve tanıtım malzemeleri gibi ürünlerde kullanılabilir.

PVC Levhanın Çubuktan Farkı Nedir?

  • Büyüklük: PVC levhalar çubuklara göre daha büyük boyutlara sahiptir. Aynı zamanda daha kalın ve serttir.
  • Mukavemet: Levhaların çubuklara göre dayanıklılığı daha yüksektir. Yani esneme payı PVC levhalarda daha azdır.
  • Esneklik: PVC çubuklar levhalara göre daha esnektir ve kolay bükülebilirler.
  • Kullanım alanları: PVC levhalar genelde yüzey kaplamaları ve yapı malzemelerinde tercih edilir. PVC çubuklar ise genelde boru, ray gibi daha uzun ve ince yapılı malzemelerde kullanılır.

Siz de sitemizi ziyaret ederek dilediğiniz PVC levha ve çubuğun hangi boyut ve özelliklere sahip olduğunu karşılaştırabilirsiniz.

PVC Levha-Çubuk Fiyatları

Fiyatlar bağlamında levha ve çubukların boyutları ve kalınlıkları etkilidir. Genel bir değerlendirme yapılırsa PVC levha fiyatları, PVC çubuk fiyatlarından biraz daha yüksektir. Çünkü levhaların et kalınlığı daima çubuklardan daha fazladır. PVC Levha-Çubuk, çeşitli kullanım alanlarına ve amaçlarına sahiptir. Dolayısıyla fiyatlar da bu alan ve amaçlara göre farklılaşabilir. Fiyatları karşılaştırmadan önce ihtiyacınız olan boyut ve kalınlığı belirleyerek sitemiz üzerinden bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Satışını Yaptığımız PVC Ürünler

  • PVC Çubuk
  • PVC Levha
  • PVC Kaynak Teli
  • PVC Talaşlı İmalat Hizmetleri