Polyamid PA6

Çubuk, Levha çeşitleri ve talaşlı imalatı

Polyamid (PA) Nedir? Metal Sanayi ve Plastik Ürünler İçin Kullanımı

Polyamid (PA), sentetik polimer familyasından bir termoplastiktir. Çok dayanıklı olmasıyla öne çıkmaktadır ve bu sebeple de metal sanayi alanlarında sıkça tercih edilen bir malzemedir.

Metal Sanayi İçin Polyamid (PA) Avantajları

  1. Yüksek direnç: Sürtünme ve kuvvetli darbeler başta olmak üzere birçok hasar alabileceği durumdan kendini korumayı başarır, direnç sahibidir. Bu özelliği uzun ömürlü olmasını sağlar ve beraberinde ekonomik olmasını getirir.
  2. Yükte hafif: Diğer metal olan parçalarla kıyasladığımız zaman polyamid malzemeler onların yanında oldukça hafif kalır. Bu da taşıma esnasında ve montajlama esnasında kullanıcısına büyük avantaj sağlar. Enerji verimliliğini artırır.
  3. Korozyona dayanıklı olması: Polyamid malzemeler özellikle metal olan malzemelerle kıyaslandığı zaman korozyon açısından daha dirençlidir. Bu özelliği sebebiyle de korozyon riski taşıyan ortamlarda da tercih edilir.

Plastik Ürünler İçin Polyamid (PA) Avantajları

  1. Esneklik ve tokluk özelliği: Polyamid (PA) plastik ürünlerde kullanıldığı taktirde ürüne esneklik ve tokluk özeliği sağlar. Bu özellik de kullanılacak olan ürünün çeşitli şekillerde kullanılmasına ve gelebilecek olan herhangi bir hasara karşı daha dirençli olmasına fayda kazandırır.
  2. Kimyasal açıdan dayanıklılık: Polyamid (PA), birçok kimyasala karşı direnç gösterebilme özelliğine sahiptir. Plastik ürünler bazı çalışma ortamlarında mecburen kimyasala maruz kalır ve hasar görebilir. Fakat bu niteliği sayesinde Polyamid (PA) çalışma alanını kolaylaştırır ve hasar görmesini engeller.
  3. Yüksek sıcaklığa direnç göstermesi: Polyamid (PA) diğer malzemelerle karşılaştırıldığında birçok alanda daha dayanıklıdır. Yüksek sıcaklığa maruz kalma açısından da bu böyledir. Yüksek sıcaklıkta da direncini korur ve bu sayede de plastik malzemelerin de hassas uygulamalarda hasar görmemesine fayda sağlar.

Sektörde Polyamid (PA)

Polyamid (PA), mühendislik sektörü için benzersiz özellikler ve de birçok avantaja sahip olmasıyla diğer malzemelerden ayrılıp öne çıkmaktadır. Hem metal sanayisinde hem de plastik ürün üretiminde önemli bir rol oynadığı bilinmektedir. Metal sanayisi için büyük bir dirence sahip olmasıyla, ağırlık açısından hafif olması özelliğiyle ve korozyona da dayanıklı olması sebebiyle hem enerji açısından hem ekonomik açıdan oldukça avantajlıdır diyebiliriz. Aynı şekilde plastik ürünler için de esneklik ve tokluk özelliğiyle, birçok kimyasala dirençli olması ve bu sebeple kolay kolay hasar almamasıyla hem de yine dayanıklılık olarak yüksek sıcağa karşı direnç gösterip kolay kolay diğer malzemeler gibi zedelenmemesiyle öne çıkmaktadır. Bütün bu avantajları göz önüne getirirsek polyamid (PA) seçimi kullanıcısı için de sektör için de birçok avantaja sahip. Bu avantajlarının getirileri sebebiyle de en çok tercih edilenler arasına girmiştir. Hem metal hem de plastik ürünlerin gereksinimlerini en yeterli şekilde karşılayan bir üründür. Dayanıklılığı olmasıyla kullanıcısına ekonomik anlamda fayda sağlar. Esnek olma özelliği sayesinde hasar görmesi zorlaşır ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Hepsinden önemlisi çevresel sürdürülebilirliğe sahiptir. Bu niteliklerin birleşiminde vazgeçilmez bir ürün haline gelmiştir.

Satışını Yaptığımız Polyamid PA6 Ürünler

  • Polyamid PA6 Çubuk
  • Polyamid PA6 Levha
  • Polyamid PA6 Talaşlı İmalat Hizmetleri