Cast Polyamid PA6-G

Çubuk, Levha çeşitleri ve talaşlı imalatı

Cast Polyamid: Mukavemet ve Dayanıklılığın İdeal Malzemesi

Cast polyamid adı verilen termoplastik, yüksek dayanıklılık özelliği sayesinde olabilecek hasarlara karşı direnç göstermesiyle ve yüksek sıcaklığa karşı herhangi bir zedelenmeye karşı korunmasıyla sektörde öne çıkan bir malzemedir.

Cast Polyamid Nedir ve Neden Tercih Edilmelidir?

Cast polyamid, birtakım monomerlerin polimer oluşumuyla ortaya çıkan bir termoplastik malzemedir. Bu malzemeyi öne çıkaran en önemli özelliklerden biri yüksek mukavemet niteliğidir. Yüksek aşınmaya karşı koruması ve de kimyasal direnci mevcuttur. Otomotiv, elektrik, makine imalatı, endüstriyel ekipman gibi birçok sektör içerisinde sıkça tercih edilip kullanılır.

Bu termoplastik, esneklik özelliğine sahip olduğu için birçok şekil için uyum sağlar. Örneğin firmaların kendi için ürettikleri özel parçalara üretim aşamasında büyük kolaylık sağlar. Yüksek kalitesi sayesinde firmalar için sık sık tercih edilir. Cast polyamid, aynı zamanda yüksek derece sıcaklık için de büyük dayanıklılık sergiler. Bu özelliği de kullanılan malzemenin ömrünü uzatmasına dolayısıyla da ekonomik olmasına fayda sağlar.

Birçok alanda avantajı olduğu gibi endüstriyel uygulama alanında da çokça avantaja sahiptir. Yüksek koruyuculuğu, aşınmalara karşı direnci ve darbelere karşı dayanma gücü özelliği sayesinde en zorlu iş yüküne karşı mukavemet gösterir. Bütün bunların yanında kimyasal maddelere karşı da direnci büyüktür. Böylece kullanıcıların güvenerek en çok tercih ettiği malzemeler arasına girmiştir.

Cast polyamid, bütün bu avantajları sayesinde, firmalar için de sektör için de ekonomik, uygun maliyetli bir çözüm sunmaktadır. Avantajlarından bir diğeri de bakım gerektirmeyerek uzun vadeli kullanıma uygun olmasıdır. Üretim süreçlerindeki verimliliği artırmaya fayda sağlar. Hepsinden önemlisi çevre dostu bir üründür. Sürdürülebilirliğe katkıda bulunur.

Cast Polyamid’in Avantajları

 1. Yüksek dayanıklılık gücü: Cast polyamidin, yüksek direnç gücü özelliği mevcuttur. Bu özellik sayesinde zorlu iş yüküne dayanabilmesi artar ve uzun ömürlü olmasına fayda sağlar.
 2. Aşınmaya karşı kuvvetli olması: Sürtünmeye, herhangi bir darbeye veya herhangi bir aşındırıcı maddeye karşı dayanıklıdır. Bu özellik uzun yıllar boyunca kullanılabilir olmasına yarar.
 3. Sıcaklığa karşı dirençli olma: Cast polyamid, yüksek sıcaklığa karşı direnç gösterme özelliğine sahiptir. Çok yüksek derecede sıcaklığa maruz kalsa da hasar almasını önler.
 4. Kimyasallara karşı dayanıklılık gösterme: Asitlere, bazlara, solventlere ve yağlar gibi kimyasal maddelerin etkilerine karşı direnç göstererek uzun ömürlü kullanım özelliği sunar.
 5. İşlenebilirlik kolaylığı: Cast polyamid zaten dökme yöntemiyle üretildiği için zorlu şekillere bile kolayca uyum sağlar. Bu saye firmaların kendileri için ürettikleri eşsiz parçaları kolayca üretmeye fayda sağlar.
 6. Uzun ömürlü olması: Bütün bu avantajları sayesinde ve bakım gerektirmeyip tekrar kullanıldığında bile formu bozulmaz. Uzun zamanlar boyunca kullanılabilirdir.
 7. Hafif olması: Cast polyamid, çok fazla alanda dayanıklı olmasına rağmen hafifliği çok büyük bir avantajdır. Bu niteliği sayesinde otomotiv sektörü başta olmak üzere birçok sektör açısından tercihen ilk sıradadır.
 8. Ses ve titreşim emilimi özelliği: Bu özellik sayesinde ses ve gürültüyü azaltarak titreşimleri de emilme niteliğine sahiptir.

Satışını Yaptığımız Cast Polyamid PA6 G Ürünler

 • Cast Polyamid PA6 G Çubuk
 • Cast Polyamid PA6 G Levha
 • Cast Polyamid PA6 G Talaşlı İmalat Hizmetleri